niedziela, 23 czerwca 2013

lato, lato, lato!!!!!! :)

no wreszcie lato! nawet ciepłe bardzo, można by rzec na nasze warunki bardzo ciepłe!
a ja w pracowni zapracowany jak nigdy, sporo zamówień mam, jeszcze więcej pomysłów a na dodatek podjąłem się wykonania 3 wielkich donic.
na kwadratowej podstawie, wysokość prawie 60 cm, bok górą 32 cm.
Nie są większe tylko dlatego że to max co mi do pieca wejdzie, :)
Ponieważ mają być  mrozoodporne muszą polecieć na 1250 st C. Donice już schną  ale pierwsza ma być najpóźniej na piątek rano! a jak pęknie w piecu?!!!
lepiej co by nie! A jak zawsze zależy mi aby było ładnie i w terminie.
Na donice poszło "raptem" 70 kg masy!!!! :)))
W ogóle sporo ostatnio zrobiłem ale wszystko w biskwicie czeka na szkliwienie, ten tydzień będzie gorący
jeszcze patery na zamówienie, i cała masa drobnicy a mnie do kryształów ciągnie,
jakoś damy radę, i już!
Mam sporo pomysłów na nowe przedmioty, kilka nowych szkliw krystalicznych do przetestowania, a we wrześniu wybieram się na targi, na które też muszę przygotować trochę rzeczy. Nowych i ciekawych. A z tym jest problem bo jakoś tak mam że przedmiot podoba mi się tylko na początku a z czasem gdy go wypalam, szkliwie itp podoba mi się coraz mnie by po ostatecznym wypaleniu w ogóle mnie nie zadowalać! Dlaczego? Masakra jakaś! Dobrze że innym się podobają :))) wszak niby nie robi się dla ludzkiego poklasku jednak uznanie innych łechcze miło nie ma co gadać! I daje, przynajmniej mnie, sporo motywacji do dalszej pracy i poszukiwań!
Tak więc Drodzy,  piszcie słowa pochwalne ale nie tylko, te krytyczne również bo tylko w ten sposób można dążyć do doskonałości! :))
pozdrawiam

1 komentarz:

  1. A można prosić o zdjęcia tych gigantycznych donic? nawet jeszcze schnących. i trzymam kciuki co by w piecu nie było wielkiego "pierdut" ;-) - ja też lubię dotrzymywać terminów, wiem jaka to presja gdy nie wszystko od nas zależy, a tzw. siła wyższa lubi czasem spłatać psikusa (zazwyczaj niestety w krytycznych momentach). Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za komentarz :)